A Gólterápia vendégei voltunk

Ahogy azt a Facebookon már jeleztük hét közben, csütörtök este a Gólterápia rádióműsor vendégei voltunk. Bíró Dávid műsorvezetővel Csibu és JuveFan1897 beszélgetett, a téma pedig természetesen főként a DVSC volt. Aki lemaradt az élő adásról, az most meghallgathatja.

• tiberius

Hm..Remélem sokan belehallgatnak ebbe az adásba!Vártam már,hogy kijelentetek bizonyos véleményt s ezt megkaptam!

• G.B.B.

Nagyon színvonalas, tanulságos beszélgetés volt, valóban érintettétek a debreceni-, és az egész magyar foci szinte minden szegmensét.
    Amikor ez az adás készült, még nem tudhattátok a szombati Hali elleni meccs kimenetelét, de szerintem az módosíthat egy-két dolgon. Például Pontes sorsát illetően. Mintha valami pozitív folyamat beindult volna, vagy az edző munkája kezdene beérni, vagy valami megváltozhatott a háttérben, és véget ért a “dac korszak”. Mert tegnap olyan focit láttam, amit már évek óta hiányoltam. És mindez egy olyan csapat ellen, amely komoly erőssége az NB-I-nek.
    Az utánpótlás terén én nem látom olyan pesszimistán a helyzetet, mert pl. a “kis” Szacsa kifejezetten jó volt, még az ellenfél kapuját is veszélyeztette.
    Értékelem, hogy Pontes be merte tenni, és módosított a csapat szerkezetén. Az első kapott gól szerintem Jovanovics lelkén szárad, a második pedig “kollektív bűn” a teljes védelem részéről. Nemhogy Halmosi beadását nem voltak képesek elcsípni, de nyugodtan hagyták lőni Tóth Mátét, aki egyébként pazar gólt ragasztott a hálónkba.
    A rúgott góljaink közül az első három gyönyörű volt. A negyedik igazi lesipuskás leleményes találat. Kiváló helyzetkihasználás.
    Izgatottan várom a részletes beszámolótokat. Lesz miről beszélni.

• G.B.B.

Amúgy ki ez a Bíró Dávid? Egy szurkoló, vagy hivatásos szerkesztő? Nagyon jó érzékkel vezeti a társalgást. Nem okoskodik, nem akar főszereplő lenni, hagyja beszélni az érintetteket, és a kellő időben, ügyesen váltja a témákat rövid, de hatásos felvetésekkel. Már a semleges térfélben is felfigyeltem rá.

• tiberius

Azért szívesen megkérdeztem volna Mészölyt,miért csak arra a pár percre tette be Halmosit? Ha Peti végig játszik akkor nagy bajba lehettünk volna.Többször is sikerült becsapnia Osvátot,….

• G.B.B.

Nem tudhatjuk az okát. Esetleg sérülés-közeli állapot, vagy pihentetési szándék. Hát igen, ha végig játszik a “régi” Peti, nem tudom mi lett volna. De ezt már soha nem fogjuk megtudni.

• JuveFan1897

Fociszurkoló (is), de Magyarországot tekintve “semleges”.

• csibu

Mi volt az pontosan? 🙂

• csibu

A Maxi Rádió műsorvezetője, profi rádiós.

• csibu

Szerintem Peti már nem bírna 90 percet. Így 30-40 percre ha berakja, viszont 100%-ot tud nyújtani, főleg, ha a meccs végén száll be, amikorra az ellenfél szélső hátvédje már kezd fáradni. Ha a Haladás még döntetlenre állt volna amikor játékba kerül, benne meg lett volna az a plusz, amivel a Hali a saját irányába dönti el a meccset.

De elképzelhető, hogy sérülés után most épülget (vagy eltiltása volt? nem emlékszem), mert a 24-26. forduló között 3 meccsen kispadon sem volt, a 27. fordulóban pedig csak 5 percre állt be.

Dehogynem bír 90-et, egész szezonban alapember volt úgy, hogy minden meccset végigjátszott. Volt egy hárommeccses eltiltása, azután nem került vissza a kezdőbe, mert jól ment a csapatnak. Szerintem jövő héten már kezdeni fog.

• tiberius

Természetesen a Pontesről alkotott véleményetek volt az ami számomra érdekes volt! azzal viszont egyet értek,hogy van egy elképzelése a fociról de a jelenlegi keret tudása nem nő fel hozzá.Valoban igaz,az,hogy a pár évvel ezelöttiek alkalmasabbak lettek volna hozzá…..

• csibu

A Paks elleni meccs után/óta mondjuk (és ez volt egész tavasszal a gondolatiságunk), hogy Pontessel ennek a csapatnak nincs hosszútávú jövője. Nem azon az egy meccsen múlt, de akkor vált midnez végérvényesen biztossá a szemünkben. Attól még nem tartjuk rossz edzőnek, de be kellett látnunk, a jelenlegi Lokihoz nem illik.

• narrator

Köszönöm a műsort.

Egy technikai jellegű megjegyzésem van Csibuhoz. A “nagyon-nagyon” határozó használatának gyakoriságát némileg mérsékelni kellene szerintem, vagy szinonimákkal helyettesíteni. Nem számoltam, de szerintem több tucatszor hangzott el tőle. Kissé zavaró. Már korábban is felfigyeltem erre, de itt egészen extrém lett a mennyiség. 🙂